Któż nie chciałby mieć pięknych, białych zębów równiutko prezentujących się w szerokim uśmiechu. Według stomatologów z http://villa-dentica.eu/leczenie/licowki , efekt taki można uzyskać dzięki położeniu licówek porcelanowych i to w ciągu zaledwie kilku wizyt w gabinecie dentystycznym. Jeśli zatem zależy ci na szybkim i niezbyt skomplikowanym efekcie, ten zabieg jest właśnie dla ciebie. Polega on na położeniu na lekko wyszlifowane zęby cienkich (od 0.2 do 1.mm) płatków z porcelany, które będą doskonale komponować się z pozostałymi zębami. Można to zrobić na pojedynczym zębie, jeśli był z nim jakiś problem, lub na grupie zębów, na przykład od trójki do trójki.

 

Jaki efekt dadzą licówki porcelanowe położone na zęby?

 

  • Przede wszystkim jest zabieg estetyczny, więc ich celem jest poprawa estetyki , koloru i kształtu zębów. Jezeli masz zdrowe, ale niezbyt ładne zęby, to jest właśnie prosty sposób by radykalnie poprawic ich urodę.

  • Kolejny szokujący efekt założenia licówek porcelanowych to wyrównanie proporcji uśmiechu, zarówno jeśli chodzi o oś pionową (dysproporcja góra-dół) jak i poziomą (duże różnicę między prawą a lewą stroną)

 

  • zamknięcie diastem to kolejny, bardzo częsty powód dla którego pacjent decyduje się na licówki porcelanowe

 

  • można też osiągnąć wydłużenie i uwypuklenie zębów

 

Leave a Reply